On-line Prosztatarák Betegregiszter - Felhívás
2012-12-03Tisztelt Doktornő / Doktor Úr!
Lehetőség nyílik az Astellas cég segítségével újonnan induló On-line Prosztatarák Betegregiszter programhoz való csatlakozásra, melynek rövid összefoglalója az alábbiakban megtalálható.
Mivel TUKEB engedély szükséges az indításhoz kérem, mielőbb legyen kedves részemre 2012. december 15-ig jelezni, ha osztálya részt kíván venni a vizsgálatban.
Budapest, 2012. december 3.
Dr. Tenke Péter
elnök
On-line Prosztatarák Betegregiszter
Miért jó?
- A befutott országos adatok alapján közelíthető a betegség magyarországi incidenciája
- Bizonyos paramétereket a program automatikusan kiszámol a rendelkezésre álló adatok alapján (PSA doubling time, PSA nadír) – könnyebben tervezhető a további terápia
- A program felhasználói számára automatikusan különböző szintű (országos / intézmény / szakorvos) összefoglaló statisztikákat készít a kezelt beteganyag összetételéről, a beteganyag állapotáról, az alkalmazott terápiákról.
- A program alapján a betegellátás „minőségi indikátorai” összeállíthatók
- Tudományos munkához, cikkekhez adatrendezés
A betegregiszter alkalmazásának további előnye, hogy a program – a beépített OEP finanszírozási protokoll tervezet alapján – figyelmezteti a kezelőorvost hogy az aktuálisan alkalmazott terápia nincs-e ellentmondásban az OEP finanszírozás protokoll tervezetével. Ebben az esetben a program „riasztást” küld a kezelőorvosnak, mely alapján a terápia, vagy a TNM besorolás változtatható. Ha a kezelőorvos eltér az OEP által tervezett/ajánlott finanszírozott terápiás protokolltól – ennek az eltérésnek a szakmai okai a programban teljes körűen dokumentálhatóak.
Mi ez a betegregiszter, hogyan működik?
Az On-Line Prosztatarák Betegregiszter egy internet alapú betegadminisztrációs és betegkövető program, mely a világ bármely pontjáról elérhető és használható a regisztrált felhasználók (intézmények és szakorvosok) számára.
A programban rögzítésre kerülnek és folyamatosan monitorozhatók a prosztatarákos betegek alábbi paraméterei:
A beteg anamnézise, a prosztatarák családon belüli előzményei, a betegség járulékos tünetei és a beteg komorbiditása (DM, hipertónia, stb.).
A beteg vizsgálati eredményei - RDV, UH, PSA, Gleason pontszám – melyek folyamatosan követhetőek.
A TNM besorolás definiálása után a betegregiszter program az OEP finanszírozási protokoll tervezete alapján kezelési vonalat ajánl – az ajánlott kezelési vonaltól való eltérés indokait a programban rögzíteni lehet, így a program alkalmas a finanszírozási protokoll tervezettől való eltérések pontos dokumentálására is.
A beteg egyéni terápiáját - a különböző kezelési vonalakban rendelkezésre álló terápiás lehetőségek alapján - a kezelőorvos pontosan tudja definiálni. A beteg követése a további kontrollvizsgálatok típusa és azok előre meghatározott ideje alapján történik havi, háromhavi, hat havi rendszerességgel. A program automatikusan figyelmezteti a felhasználó orvost, a tervezett kontrollvizsgálatok elvégzésére, a beteg visszarendelésére, valamint a beteg esetleges „TNM újra besorolására” is.
Cikk értékelése | Még senki sem értékelte a cikket. |
Hozzászólások